• DERİN Bİ NEFES ALIN VE BİZE KATILIN

Korhan Güler -


Su sporlarına olan merakı 1990 yılında yüzme ile başladı ve 1998 yılına kadar profesyonel olarak yüzdü. 1998 yılında GSGM'nün açtığı kursa katıldı ve Yüzme Antrenörü oldu. Bir çok kulüpte antrenörlük yaptı, sporcu yetiştirdi. İlk tüplü dalışını 1995 yılında Marmaris'te gerçekleştirdi.

1998 yılında Marmara Üniversitesi Spor Akademisi 'Sualtı Antrenörlüğü' bölümünü kazandı. 1999-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sualtı Sporları Uygulama Kamplarına katıldı. 2002 yılında CMAS 1* Dalış Eğitmeni oldu ve aynı yıl Sualtı Grup Kurtarma Komutanlığı'nda Sualtı - Cankurtarma Antrenörlük stajını yaptı. 2003 yılında Avusturya Viyana Üniversitesi ile Bodrum'da "Scuba ile Dalış Esnasında Yüklenme/Dinlenme İlişkisi" adlı bitirme tezi çalışmasını tamamlayarak CMAS 2* Dalış Eğitmeni ve 3. Kademe Sualtı Sporları Antrenörü olarak mezun oldu.

2004 yılında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Sualtı Arama- Kurtarma kurulu ve 2006 yılında Üniversite Kulüpleri Kurulunda verilen görevlere halen devam etmekte..

2006 yılında PADI Open Water Scuba Instructor (OWSI) ve yine aynı yıl PADI Emergency First Response Instructor (EFRI) oldu. Sonrasında Master Scuba Diver Trainer (MSDT) seviyesine yükseldi. Aynı zamanda PADI Derin Dalış Eğitmeni, Gece Dalışı Eğitmeni, Kuru Elbise Dalışı Eğitmeni, Batık Dalışı Eğitmeni ve Zenginleştirilmiş Hava (Nitrox) Eğitmeni.

2011 yılında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 'İstanbul İl Temsilcisi' görevine getirildi.

Haliç Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu 'Sualtı Sporları Antrenörlük Bölümü' Öğretim Görevlisi.

Deepist Dalış ve Doğa Sporları Merkezinin kurucusu.

Back to top