• DERİN Bİ NEFES ALIN VE BİZE KATILIN

KAŞ DALIŞ EĞİTİMİ CMAS 3 * - 15.000₺


Her düzeyde dalıcılara sualtında önderlik yapabilecek beceri ve deneyimi olan dalıcıdır. Önderlik yaptığı dalıcıların güvenli dalış kurallarına uygun dalış yapmalarını sağlamakla yükümlüdür. Sualtı kurtarma ve ilkyardım konularında gerekli eğitimi almıştır ve uygulayabilir. Görevli olduğu durumlarda dalışla ilgili kural dışı davranışlarda bulunanları uyarmaya ve gerekirse dalıştan alıkoymaya yetkilidir. Önderliğini yaptığı dalıcıların güvenliğinden birinci derecede sorumludur. En çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilir, yaptırabilir. Dalış eğitmeni eşliğinde ve eğitim amacıyla en çok 42 metreye kadar dalış yapabilir.

Kurstaki temel konular:

Fiziksel Hazırlanma-Düşünsel Hazırlanma-Ekipman Hazırlığı Planlama ve Organizasyon-Stresin Sebepleri ve Önleme Yöntemleri, İlk Yardım Malzemeleri ve Teknikleri-Kaza Müdahalesi, Ekipman Tamir ve Bakımı-Kompresör Kullanımı, Küçük Tekne Kullanımı-Dalış Liderliği, Tekne Organizasyonu-Acil Durum İdaresi, Kurtarma Becerileri.

Katılım Koşulları:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından hazırlanmış sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak,
  • İki yıldız dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak,
  • İki yıldız dalıcı belgesini aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek,

* CMAS 3 Yıldız eğitiminin teorik bölümü ve deniz dalışları 3 hafta sürecek olup Teorik bölüm ve deniz dalışları günleri kursiyer ve dalış eğitmenleriyle birlikte belirlenir.


Fiyat: 15.000₺

Fiyata Dahil Olmayanlar

Bröve bedeli, 3 uzmanlık sertifika bedeli


Satın Al
Back to top